logo
logo

Sveikas naudojimasis soliariumu

news-img

Nūdien pasitvirtino, kad mūsų organizmo sveikam funkcionavimui būtinas tam tikras kiekis vitamino D, kurį galime „išgauti” tik iš saulės šviesos. Vitaminas D mūsų organizme įtakoja daugiau, nei 200 genų veikimą.

Gerai žinome apie perdėto deginimosi soliariume ir saulėje kenksmingus poveikius, betgi moksliniai tyrimai įrodė, kad, trūkstant vitamino D, mūsu organizmas gali blogiau įsisavinti kitus svarbius vitaminus, pvz. tokius, kaip kalcis, kuris yra esminis kaulų formavimosi elementas. Be to, ir mūsų imuninė sistema kur kas labiau atspari ligoms, jei gauna atitinkamą vitamino D kiekį.

Žinoma, dermatologai vis dar patarinėja, jei tik galima, vengti naudojimosi soliariumu. Neturint kitos išeities, šiuolaikinė technologija jau suteikia galimybę naudotis soliariumu protingai ir saugiai. Tyrinėjimai įrodė ir tai, kad soliariumo naudojimas, atitinkantis normalų saulės šviesos kiekį, nėra susijęs su odos vėžiniais susirgimais.

Faktas, kad mažo kiekio pastovus UV spinduliavimas yra svarbus mūsų sveikatos ir gyvenimo džiaugsmo išsaugojimo požiūriu. Jei tik galime, lankykimės tokiuose soliariumuose, kurie jau turi naujas, Europos sąjungos standartus atitinkančias lempas. Tokius aparatus Vengrijos soliariumų sąjunga žymi žalią atitikmenį liudijančia matrica.

Parudavusi oda laiduoja geriausią apsaugą nuo šviesos. Soliariumų privalumas yra tai, kad jie – skirtingai nuo natūralaus saulės įdegio – siūlo visiems odos tipams kontroliuojamą ir tiksliai porcijuotą įrudį, nes soliariume įmanomas kiekvienam individui nustatytas rusvumas. Oda pagamina sau pačiai natūralią šviesos apsaugą, kurios skalė yra tarp keturių-aštuonių faktorių.
Svarbu dar ir tai, kad saugotume savo odą nuo bet kurio tipo nudegimo ir nuo per didelio spinduliavimo.

Bioteigiami UV šviesos poveikiai!
Šiuolaikinėje kupinoje streso ir skubėjimo kasdienybėje tvarkinga išvaizda ir švelniai įrudusi oda ypatingai įkūnija trokštamą idealą. Bet soliariumas yra daugiau, nei paprastas įrudį laiduojantis įrengimas. Mums būtina saulė, ar ji būtų natūrali, ar dirbtinė, nes šviesa fiziologiškai teigiamai veikia mūsų organizmą, mūsų nervus, mūsų odą, mūsų kraują ir mūsų kaulų struktūros formavimąsi.

Nepamirškime! Protingas naudojimasis soliariumu yra individualus sprendimas. Palaipsniško įrudžio ir odos tipą atitinkančio įrudimo laiko nustatymas yra svarbiausia sveikos odos išsaugojimo prielaida. Kenkia ne rusvumas, o persideginimas!