logo
logo

Soliariumai sukelia odos vėžį – ar tikrai?

news-img

Yra plačiai paplitusi nuomonė, kad naudojimasis soliariumu didina susirgimo odos vėžiu riziką. Tačiau dabar JK Leeds Universiteto atliktas didelės imties tyrimas rodo, kad tiesa iš tikrųjų yra priešinga.

Metų metus įvairios tyrėjų grupės veltui bandė nustatyti ryšį tarp naudojimosi soliariumu ir pavojingos piktybinės melanomos paplitimo, o žiniasklaida, nagrinėdama šią temą, visada buvo linkusi įpilti kuo daugiau žibalo į ugnį. Vis dėlto mes dažnai pamirštame, kad UV spindulių poveikis yra labai svarbus tam, kad kūnas išlaikytų pakankamą vitamino D kiekį, kuris savo ruožtu, turi teigiamo poveikio visai imuninei sistemai.

Aukšto lygio mokslininkų komanda iš Leeds Universiteto, vadovaujama Faye Elliot, skyrė daugelį metų ryšio tarp UV spinduliuotės ir piktybinės melanomos tyrimui. Komanda atliko tyrimą, kuriame dalyvavo apie 1000 dalyvių, kurių amžius nuo 16 iki 76 metų ir visiems jiems buvo diagnozuota piktybinė melanoma. Gauti rezultatai buvo palyginti su sveikųjų kontroline grupe. Be to, prie plataus spektro informacijos, tokios kaip odos tipas ir paveldėtas šeimos polinkis, visų tyrimo dalyvių buvo paklausta, kada jie pirmą kartą naudojosi soliariumu, kaip dažnai jie naudojosi soliariumu ir kiek laiko praleido saulėje.

Tyrimas neatskleidė jokių ryšio tarp naudojimosi soliariumu ir padidėjusios rizikos susirgti odos vėžiu, įrodymų. Taip pat įdomu, kad tyrimas vykdytas JK, kur didelė dalis žmonių turi 1 tipo odą ir atitinkamai didelę riziką susirgti odos vėžiu.

Kai kalbame apie UV poveikį – nesvarbu, ar tai saulės ar soliariumo spinduliai – visa tai yra tik vienas klausimas – kiek. „Šiandieninėje konkurencinėje visuomenėje, kur žmonės daugiau laiko praleidžia prie savo stalų negu lauke gryname ore, vidutinio intensyvumo saulės šviesos poveikis gaunamas soliariume gali padėti padidinti vitamino D lygį. Tai ypač naudinga tais mėnesiais, kai aplink natūralios saulės šviesos yra labai mažai, kitaip tariant, nuo rugsėjo iki balandžio”, paaiškina Ad Brand, atstovaujantis Saulės šviesos tyrimų forumą (Sunlight Research Forum (SFR)).

Saulės šviesos tyrimų forumas (SFR) yra nepelno siekianti organizacija, registruota Nyderlanduose. Jos tikslas yra viešai skelbti apie naujausius medicinos ir mokslinių
Tyrimų apie vidutinio poveikio ultravioletinių spindulių poveikius žmogui rezultatus.