logo
logo

Moterys, kurios yra įdegusios, gyvena ilgiau

news-img

Jeigu saulės voniomis mėgaujatės saikingai, tačiau reguliariai, jūs gyvensite ilgiau ir būsite sveikesnės, parodė naujas mokslininkų tyrimas.

Nauji tyrimai parodė, kad reguliariai gaunamas saulės spindulių kiekis savaitgaliais gali apsaugoti nuo odos vėžio.

Tiriant kaip buvimas saulėje didina riziką susirgti melanoma buvo atrasta, kad tiems, kurie saulėje dvi dienas per savaitę praleidžia 4-5 valandas, yra mažesnė rizika susirgti vėžiu, praneša telegraph.co.uk.

Tyrimo rezultatai yra priešingi iki šiol nusistovėjusiai nuomonei, kad buvimas saulėje didina odos vėžio riziką. Žinoma, per ilgas deginimasis saulėje, o ypač, odos nudegimai, gali vėliau išsivystyti į melanomą, tačiau reguliarios saikingos saulės spindulių dozės savaitgaliais organizmą tik stiprina ir apsaugo.

Tyrimo sumanytoja prof. Julia Newton Bishop sakė, kad saulės spinduliai padeda odai prisitaikyti ir „išmokti” pačiai apsiginti nuo saulės daromos jai žalos. Spinduliai padidina vitamino D kiekį, kuris taip pat odai naudingas.

„Mūsų tyrimas parodė, kad reguliarus buvimas saulėje iš tiesų sumažina riziką. Keista galbūt tik tai, kad mūsų siūlomas laikas praleisti saulėje yra pakankamai ilgas – po 4-5 valandas abi savaitgalio dienas”, – kalbėjo J. N. Bishop