logo
logo

Ar žinote visus būdus imunitetui stiprinti?

news-img

Vitaminas D ir soliariumai

Visi žino vitamino C naudą, siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau kalbama, kad imunitetui ne ką mažiau svarbus yra ir Vitaminas D, kuris atsakingas ne tik už imuniteto stiprinimą, bet ir kitas organizmui svarbias funkcijas. Viename Masačiūsetso pagrindinės ligoninės atliktame tyrime, kuriame dalyvavo 19000 žmonių, buvo įrodyta, kad tie asmenys, kurie turėjo vitamino D trūkumą, daug dažniau sirgo peršalimo ir infekcinėmis ligomis. Žinoma, šaltuoju metų laiku papildyti vitamino D atsargas yra sudėtinga, tačiau kitas Kanados mokslininkų neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vitamino D atsargas galima greitai padidinti apsilankius soliariume. Tad žiemos metu reguliarus, bet saikingas apsilankymas soliariume gali gerokai sustiprinti imunitetą ir pagerinti jūsų savijautą.

Patalpų drėgmė

Svarbią organizmo apsauginę funkciją atlieka nosies ir burnos gleivinė, neleisdama virusams patekti giliau į organizmą. Prasidėjus šildymo sezonui patalpų oras itin išsausėja, išdžiovindamas ir burnos bei nosies gleivinę – taip organizmo apsauga susilpnėja ir virusai daug lengviau patenka į organizmą. Patalpų drėgmė turėtų būti apie 60 proc., o žiemos metu patalpose dažniausiai ji siekia vos 20 proc. Todėl labai svarbu šaltuoju metų laiku drėkinti ir reguliariai vėdinti patalpas.

Poilsis ir miegas

Taip – nepakankamas miegas gali labai silpninti organizmo imuninę sistemą. Tyrimai rodo, kad gerai pailsėję ir per parą 7-9 valandas miegantys asmenys turi daug stipresnį imunitetą ir yra atsparesni ligoms. Miego trūkumas organizme didina streso hormono lygį ir net gali sukelti uždegimus. Be visų paminėtų organizmo imuninės sistemos stiprinimo būdų labai svarbu ir tinkama, gausi vaisiais ir daržovėmis mityba, fizinis aktyvumas, buvimas gryname ore. O pakankamas miegas, saikingas apsilankymas soliariume ar žiupsnelis cinamono tik susitiprins jūsų organizmo atsparumą žiemos metu.