logo
logo

Vitamino D trūkumo pasekmės

news-img

Savižudybės, onkologinės ir psichikos ligos, jau nekalbant apie osteoporozę ar rachitą, kyla dėl to, kad organizmui trūksta vitamino D. Šį sensacingą atradimą patvirtina ir Kauno medicinos universiteto klinikų medikai.

Šiais laikais dauguma mūsų gyvename prie dirbtinio apšvietimo ir negauname saulės šviesos, kuo mūsų protėviai galėjo mėgautis, dirbdami darbus lauko sąlygomis. Tai nepadeda palaikyti optimalaus vitamino D lygio ir vitamino D atsargų sukaupimo, kad jų užtektų ir žiemos mėnesiais, šviečiant retiems saulės spinduliams. Pasikeitus gyvenimo būdui, dauguma mūsų neturi pakankamo vitamino D kiekio net pavasario ir vasaros mėnesiais, jau nekalbant apie žiemos atsargas. Todėl pripažinti vitamino D specialistai pataria bent du kartus per savaitę protingai naudotis saulės spinduliais ir soliariumu.

Medicininiuose ir moksliniuose sluoksniuose vieningai priimtas faktorius, kad natūraliomis sąlygomis žmogus 90% vitamino D gauna per odą, t.y. iš UV spindulių. Žmogus yra taip
„sukurtas”, kad tik 10% vitamino D jis gauna iš maitinimosi, tai reiškia, kad UV spinduliai yra gyvybiškai svarbus mums taip reikalingo vitamino D pagaminimui.

Nepakankamas vitamino D kiekis nustatytas 1 milijardui
gyventojų pasaulyje.
40 % – JAV gyventojų.
97 % Kanados gyventojų žiemos-pavasario laikotarpiu.
30 % – Europos šalių gyventojų.
Itin mažai sergama Vidurio Europos šalyse (Turkija, Libanas,
Iranas).
30 % – Indijoje, Japonijoje, Kinijoje.
Airijoje – 51 % , pakartojus tyrimą, žiemą paryškėjęs iki 58 %.
Estijoje – 73 % žiemą ir 29 % vasarą.
001-2006 m. Vokietijoje ištirti 18-79 m. 1763 vyrai ir 2267
moterys, vitamino D trūkumas nustatytas 57 % vyrų ir 58 %
moterų.